закрытие уголовного дела
Успешная практика адвокатского бюро

Суд по ходатайству защиты закрыл уголовное дело в связи с окончанием сроков привлечения к уголовной ответственности.

Справа № 953/10833/21
н/п 1-кп/953/743/21
УХВАЛА
«14» червня 2021 р. Київський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді — Зуб Г.А.,
при секретарі — Черниш О.М.
за участю прокурора — Балюк Б.С.
захисника — Бессонова В.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні Київського районного суду м. Харкова кримінальне провадження за обвинуваченням :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженець с.ТаранівкаЗміївського районуХарківської області, громадянинУкраїни,з середньоюосвітою,тимчасово непрацює , зареєстрованийта проживаючийза адресою: АДРЕСА_1 ,раніше несудимий, у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ст. 190 ч.1 КК України, —
встановив:
07.07.2016р. біля 19.20 годин ОСОБА_1 , знаходячись за адресою: м.Харків вул.Жен Мироносиць шляхом зловживання довірою заволодів телефоном Iphone 5S , який належить ОСОБА_2 вартістю 3500 грн.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 190 ч.1 КК України, тобто заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство ).
В судовому засіданні , захисник Бессонов В.А. та обвинувачений ОСОБА_1 заявили клопотання про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження на підставі ст. 49 КК України у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Обвинувачений ОСОБА_1 наполягав звільнити його від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України, повідомив що розуміє правові наслідки такого звільнення.
Прокурор вважав дане клопотання обґрунтованим, ніяких застережень не навів.
Суд, вислухавши думку прокурора та інших учасників судового провадження, прийшов до висновку, що ОСОБА_1 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження відносно нього підлягає закриттю з наступних підстав, ОСОБА_1 раніше не судимий, вперше скоїв кримінальний проступок.
У відповідності до вимог ч.3 ст.288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
За ст. 284 ч.2 КПК України кримінальне провадження закривається судом, в тому числі і у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Статтею 49 КК України встановлено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули три роки — у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Відовідно до санкції ст. 190 ч.1 КК України передбачене максимальне покарання до 3 років обмеження волі, що є кримінальним проступком.
Підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст.49 КК України є лише таке закінчення відповідного строку давності, який сплив до дня набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо особи, яка вчинила злочин певної тяжкості. Таким чином, строк давності спливає і під час досудового розслідування, і під час судового провадження, і після проголошення обвинувального вироку суду. Будь-які процесуальні дії протягом цих строків не припиняють їх перебіг.
Таким чином, враховуючи приписи ст. 5 КК України, на підставі викладеного, керуючись ст.ст. 369, 284, 286, КПК України, ст.49 КК України, суд, —
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання захисника Бессонова В.А. та обвинуваченого ОСОБА_1 задовольнити.
ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за ст. 190 ч.1 КК України у зв`язку з закінченням строків давності.
Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016220490004375 від 09.07.2016р. за обвинуваченням ОСОБА_1 за ст. 190 ч.1 КК України — закрити у зв`язку закінченням строків давності.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом семи днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження обчислюється з дня отримання копії ухвали.
Судья Зуб Г.А.