адвокат по наркотикам
Успешная практика адвокатского бюро

Молодой девушке грозит до 10 лет за распространение наркотиков, именно так новостные паблики Харькова указывали информацию после задержания подзащитной. Но благодаря правильно выбраной стратегии защиты суд вынес приговор за преступление предусмотренное ч. 2 ст. 307 УК Украины (распространение наркотиков, санкция от 6 до 10 лет лишения свободы с конфискацией имущества) в виде лишения свободы на 5 лет. Чем избрал санкцию ниже нищей, с испытательным сроком  на 3 года.

Справа № 646/1954/21

№ провадження 1-кп/646/545/2021

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.04.2021                                                                              м. Харків

Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі

судді Янцовської Т.М.,

з участю секретаря Бєлівцової О.А.,

прокурора Красилі І.І.,

захисника Бессонова В.А.,

обвинуваченої ОСОБА_1 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020220060001883 від 21.12.2020 року за обвинуваченням

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Протопопівка,

Дергачівського району, Харківської області, громадянки України, має середню освіту,

не заміжня, не працює, судимості не має, проживає за адресою:

АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , маючи умисел та мету, направлені на незаконне придбання з метою збуту та збут особливо небезпечних психотропних речовин, діючи умисно, з корисливих мотивів, у невстановленому в ході досудового розслідування місці та часу, за допомогою належних їй мобільних телефонів ТМ «Хіаоmі Redmi» та ТМ «iPhone» використовуючи всесвітню мережу «Інтернет», через месенджер «Telegram» зв`язалась із невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, з якою домовилась про зайняття спільним продажом психотропних речовин шляхом збуту через залишення закладок на території міста Харкова з відведенням ОСОБА_1 ролі кур`єра.

Згідно з домовленістю кур`єр повинен був розкладати закладки з психотропною речовиною в різних місцях міста Харкова, фотографувати місця їх залишення на свій мобільний телефон, за допомогою якого та всесвітньої мережі «Інтернет», надсилати вказані фотографії зазначеній невстановленій особі на Telegram-канал «TOP_FR.EEWAY» із зазначенням адреси для подальшого знаходження психотропної речовини особами, які замовляють (купують) її, за що ОСОБА_1 мала отримувати грошову винагороду на належну їй банківську карту AT Універсал Банк (Монобанк) за № НОМЕР_1 .

Так, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою із вказаною невстановленою особою, 21.12.2020 р., перебуваючи у м. Харкові, більш точні час та місце встановити не представилось можливим, забрала, тим самим незаконно придбала залишені вказаною невстановленою особою вже розфасовані в окремі «закладки» (пакунки) у вигляді ковпаків та згортків особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено — PVP та психотропну речовину, обіг якої обмежено-амфетамін, частину з яких, маючи умисел на збут окремо взятої закладки, 21.12.2020 розклала у різних місцях Основ`янського району м. Харкова за наступних обставин.

Так, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 12:40, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під гіллям на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, вул. Саратовська, неподалік будинку № 47, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,2822 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 12:42, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під бетонною плитою на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, вул. Саратовська, неподалік будинку № 47, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,1967 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 12:44, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, біля дороги та перед парканом, під бревном на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, вул. Саратовська, неподалік будинку № 47, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «РVР», масою 0,1710 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 12:46, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, біля дороги та перед парканом, під гілками на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, вул. Саратовська, неподалік будинку № 47, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «РVР», масою 0,2358 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 12:48, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, біля дороги та перед парканом, під каменем на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, вул. Саратовська, неподалік будинку № 47, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «РVР», масою 0,2192 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 12:50, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, біля дороги та перед парканом, під каменем в купі листя на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, Верещаківський проїзд, біля будинку № 40А, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «РVР», масою 0,2151 г, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 12:52, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, біля бревна на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, Верещаківський проїзд, біля будинку № 40А, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «РVР», масою 0,1964 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 12:54, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під каменем на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, Верещаківський проїзд, біля будинку № 40А, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «РVР», масою 0,2071 г, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 12:56, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під дерев`яною дошкою на пні на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,4224 г, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 12:58, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, між гілок у паперовій пачці з під цигарок на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «РVР», масою 0,3442 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:00, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, в пластиковій банці на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «РVР», масою 0,3971 г, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:02, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, біля пня під гіллям на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,3955 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:04, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під дерев`яними палками на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 1,5180 грам, що є великим розміром, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:06, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під пляшкою на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,6018 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того,  ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:08, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під камінням на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,6885 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:10, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під листом шиферу на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 1,2441 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:12, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, всередині паперового стакану на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «РVР», масою 0,7184 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:14, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під сміттєвим пакетом зеленого кольору на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «РVР», масою 0,6683 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:16, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, біля паркану на землі, на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,3513 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:18, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під колесом чорного кольору на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,1886 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:20, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під пакетом з під насіння на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків біля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,4358 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:22, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під пляшкою на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харківбіля будинку № 2/1 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,4134 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:24, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під черевиком на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, між будинками № 5 та № 7 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,1804 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:26, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під бетонною плитою на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, між будинками № 5 та № 7 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,2468 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того,  ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:28, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, біля дерева на поверхні землі під шматком пенопласту, на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, між будинками № 5 та № 7 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою 0,4093 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:30, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, в колесі на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, між будинками № 5 та № 7 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою — 0,4329 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:32, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, в пляшці чорного кольору на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, між будинками № 5 та № 7 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою — 0,2385 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:34, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, під сіткою зеленого кольору на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, між будинками № 5 та № 7 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою -0,1857 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, 21.12.2020 р. приблизно о 13:36, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, між кущами під шматком тканини чорного кольору на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, між будинками № 5 та № 7 по вул. Єрмаківська, шляхом закладення схованки «закладки», призначеної для кінцевого наркоспоживача, незаконно збула особливо небезпечну психотропну речовину — «PVP», масою — 0,2081 грам, яку виявлено та вилучено працівниками поліції під час проведення огляду за вказаною адресою.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, умисно, повторно, маючи умисел на незаконне зберігання психотропних речовин з метою збуту, придбавши за вищевказаних обставин особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено — PVP, частину з яких вже збула за вказаних обставин та психотропну речовину, обіг якої обмежено-амфетамін, почала їх незаконне зберігання з метою збуту до моменту виявлення та вилучення працівниками поліції, тобто до 21.12.2020.

Так, 21.12.2020 р. приблизно о 15:40 ОСОБА_1 була зупинена на відкритій ділянці місцевості, біля будинку №47 по вулиці Саратовській у м. Харкові, де у подальшому в ході проведення огляду місця події працівниками поліції виявлено та вилучено 29 придбаних за вказаних обставин згортків з особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено — PVP, загальною масою — 10,6537 грам, що є великим розміром та 3 згортки з психотропною речовиною, обіг якої обмежено — амфетамін, загальною масою — 0,4163 грам, які ОСОБА_1 незаконно зберігала при собі з метою збуту.

22.03.2021 р. між прокурором Слобідської окружної прокуратури м. Харкова Красилею І.І., якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні, та  ОСОБА_1 з участю захисника Бессонова В.А. в порядку передбаченому ст. ст. 468, 469, 472 КПК України, укладено угоду про визнання винуватості.

Згідно з даною угодою про визнання винуватості прокурор та ОСОБА_1 дійшли згоди щодо формулювання підозри, правової кваліфікації дій ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 307 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, обвинувачена у повному обсязі беззастережно визнала свою винуватість у вчиненні даних кримінальних правопорушень. Також сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання із застосуванням ст. 69 КК України у виді позбавлення волі на строк 5 років без конфіскації майна, зі звільненням на підставі ст. 75 КК України.

В угоді передбачені наслідки її укладання, затвердження та невиконання, які роз`яснені обвинуваченій.

Враховуючи те, що прокурор та обвинувачена ОСОБА_1 досягли угоди про визнання обвинувачення, підписали її, обвинувачена беззаперечно визнала свою провину у вчиненні інкримінованого правопорушення, між сторонами досягнута домовленість про призначення покарання, суд розглядає кримінальне провадження з обвинувальним актом відповідно до положень ст. ст. 468-475 КПК України та виходить з наступного.

Відповідно до п. 2 ст. 468 КПК України, у кримінальному провадженні може бути укладена угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим.

Відповідно до ч. 4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження,  ОСОБА_1  обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України, які згідно ст. 12 КК України є тяжкими злочинами, потерпілі по справі відсутні.

Прокурор в судовому засіданні, вважаючи, що при укладанні даної угоди дотримані вимоги законодавства, просив цю угоду затвердити і призначити обвинуваченій узгоджену в угоді міру покарання та інші передбачені угодою заходи.

Обвинувачена ОСОБА_1 та захисник в судовому засіданні також просили вказану угоду з прокурором затвердити і призначити узгоджені в ній міру покарання та інші передбачені угодою заходи.

Судом з`ясовано, що обвинувачена цілком розуміє права, визначені абз. 1, 4 п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди.

Суд переконався у добровільності укладення сторонами угоди про визнання винуватості, тобто, що укладена угода не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, обіцянок, дій будь-яких інших обставин, ніж ті, які передбачені в угоді.

Узгоджені прокурором та обвинуваченою вид та міра покарання є такими, що відповідають ступеню тяжкості кримінального правопорушення, особі обвинуваченої, тобто умови даної угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченою відповідають вимогам діючого кримінально-процесуального та матеріального законодавства.

З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку, що угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченою ОСОБА_1 належить затвердити.

Судові витрати підлягають стягненню з обвинуваченої.

Доля речових доказів підлягає вирішенню відповідно до ст. 100 КПК України.

Керуючись ст. ст. 314, 368, 370, 374 ст. ст. 468-476 КПК України, —

з а с у д и в:

Угоду про визнання винуватості від 22.03.2021 р. між прокурором Слобідської окружної прокуратури м. Харкова Красилею І.І. та Косенко Ю.С. затвердити.

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України та призначити їй покарання за ч. 2 ст. 307 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі.

Відповідно до ст. ст. 75, 76 КК України обвинувачену  ОСОБА_1 від відбування покарання звільнити з випробувальним строком на 3 (три) роки, якщо вона протягом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов`язки: повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, періодично з`являтися для реєстрації в уповноважений орган з питань пробації, а також не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Стягнути з  ОСОБА_1 витрати на залучення експерта у розмірі 9153,20 гривень.

Скасувати арешт, накладений ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 16.01.2021 р.

Речові докази — сорок один ковпак блакитного кольору із полімерним пакетом в середині із речовиною білого кольору, чотири згортки обмотані ізолентою блакитного кольору, два згортки обмотані скотчем із полімерним пакетом всередині із речовиною білого кольору, згорток обмотаний скотчем з невідомою речовиною, три ковпаки білого кольору з полімерним пакетом з речовиною білого кольору, сім ковпаків рожевого кольору з полімерним пакетом з речовиною білого кольору, два згортки обмотані ізолентою синього кольору з невідомою речовиною всередині, згорток блакитного кольору з полімерним пакетом з речовиною білого кольору — знищити, мобільний телефон ТМ Xiaomi Redmi, мобільний телефон ТМ «iPhone», банківську картку Monobank повернути ОСОБА_1 .

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Харківського апеляційного суду через Червонозаводський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.

Суддя:                                                                        Т.М. Янцовська