Хулиганство совершенное группой лиц с использованием оружия

Хулиганство, совершенное группой лиц с использованием оружия,
подзащитный приговорен к наказанию, не связанному с лишением свободы.


Справа№ 640/16986/16-к

н/п 1-кп/953/65/20

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.07.2020 р. Київський районний суд м.Харкова в складі:

головуючого судді Зуба Г.А.

при секретері Черниш О.М.

за участю прокурора — Дзюби І.О.

захисника Бессонова В.А.

перекладача Алієва Елішана

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові виділене кримінальне провадження за обвинуваченням:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м.Дашогуз , республіки Туркменістан, громадянин Туркменістану, проживає у цивільному шлюбі , має сина ІНФОРМАЦІЯ_2 , має посвідку на постіне проживання в Україні, із середньою освітою, раніше не судимий, зареєстрований : АДРЕСА_1 , проживає : АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ст. 296 ч.4 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

05.06.2016р. приблизно о 02.40 годин, ОСОБА_1 , знаходячись поблизу приміщення кафе «One 2 one» , розташованого за адресою : м.Харків вул.. Я. Мудрого, 7 , тобто у громадському місті , діючи у групі з невстановленими особами , реалізуючи спільний умисел спрямований на грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, виявляючи своє зневажливе ставлення до громадського порядку та існуючих в суспільстві загальноприйнятих правил поведінки, що супроводжувалось особливою зухвалістю, поєднаної із застосуванням насильства шляхом заподіяння тілесних ушкоджень, діючи умисно, маючи на меті спричинення тілесних ушкоджень стороннім особам, усвідомлюючи, що своїми діями грубо порушує громадський порядок і бажаючи цього, використовуючи з цією метою заздалегідь підготовлений предмет дерев`яну биту, яку ОСОБА_1 заздалегідь взяв з собою, тримаючи її у правій руці, усвідомлюючи, що використання вказаного предмету під час вчинення хуліганських дій створює реальну загрозу для життя та здоров`я громадян, приймаючи активну участь у конфлікті з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , виниклого на ґрунті хуліганських дій з боку невстановлених осіб, стосовно ОСОБА_5 незадовго до цього, намагався заподіяти тілесні ушкодження ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , що не вдалося через вчинення опору з боку останніх, після чого , продовжуючи реалізовувати спільний хуліганський умисел, кинув дерев`яну биту в бік зазначених потерпілих, чим ОСОБА_1 створив реальну загрозу для життя, здоров`я учасників конфлікту , сприяючи шляхом активної участі у ньому застосуванню невстановленими особами предмету заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень та холодної зброї ножа та телескопічної палиці під час конфлікту.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений  ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ст. 296 ч.4 КК України, визнав повністю та пояснив , що дійсно він разом з малознайомим іншим особами грубо порушуючи громадський порядок 05.06.2016р. приблизно о 02.40 годин, знаходячись поблизу приміщення кафе «One 2 one» , розташованого за адресою : АДРЕСА_3 Харків АДРЕСА_4 Мудрого АДРЕСА_5 , вчинили безпідставно конфлікт з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , при цьому, малознайомі особи застосовували в ході конфлікту предмети заздалегідь заготовлені для нанесення тілесних ушкоджень та холодну зброю ніж та телескопічну палиці , а він тільки кинув дерев`яну биту в бік зазначених потерпілих. Щиро кається , обіцяє не скоювати ніяких правопорушень, просить суворо не наказувати.

Враховуючи те, що обвинувачений в повному обсязі визнав свою вину у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень при обставинах, викладених в обвинувальному акті, беручи до уваги, що інші учасники судового розгляду також не оспорювали фактичні обставини справи, і судом встановлено, що учасники судового розгляду, в тому числі обвинувачений правильно розуміють зміст цих обставин та відсутні сумніви щодо добровільності та істинності їх позиції, роз`яснивши їм положення ст.349 КПК України про те, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку, вислухавши думку учасників судового розгляду, які не заперечували проти розгляду кримінальної справи в порядку, передбаченого ст.349 КПК України, з урахуванням що всі потерпіли звернулись з заявами про відсутність будь-яких претензій до обвинуваченого, суд визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які нікім не оспорюються та розглядає справу у відповідності до ст. 349 КПК України.

За таких обставин суд вважає, що винність обвинуваченого  ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, доведена у повному обсязі, та кваліфікує його дії за ст. 296 ч.4 КК України, тобто хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, вчинене групою осіб із застосуванням предмета, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень та холодної зброї.

Вивченням особи обвинуваченого встановлено,що він, раніше несудимий , на обліку у лікаря нарколога та психіатру не перебуває , характеризується формально задовільно, мешкає у цивільному шлюбі, має посвідку на постійне проживання в Україні.

Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченого , суд визнає щире каяття, відсутність шкоди та знаходження у обвинуваченого на утриманні неповнолітнього сина ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого судом не встановлено.

При обранні виду та міри покарання обвинуваченому , відповідно до ст.65 КК України суд враховує характер і ступінь тяжкості скоєних кримінальних правопорушень, дані про особу обвинуваченого , пом`якшуючі та відсутність обтяжуючих покарання обставин. Отже суд вважає, що необхідним і достатнім для виправлення та попередження нових злочинів для ОСОБА_1 слід призначити покарання у вигляді позбавлення волі в межах санкції ст. 296 ч.4 КК України , при цьому його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства , тому суд застосовує ст. 75 КК України і призначає покарання з іспитовим строком з застосування ст. 76 КК України.

Керуючись ст. ст. 369, 370, 373, 374 КПК України, суд —

У Х В А Л И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ст. 296 ч.4 КК України та призначити йому покарання у вигляді 5 (п`яти) років позбавлення волі.

В силу ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування покарання з випробуванням, встановити випробувальний строк 3 (три) роки. В силу ст. 76 КК України покласти на засудженого обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Вирок може бути оскаржений до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом 30 днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Головуючий — суддя Зуб Г.А.

 

 

Заказать звонок
+
Жду звонка!

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/bessonov/bessonov.com.ua/www/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/bessonov/bessonov.com.ua/www/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/bessonov/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/bessonov/bessonov.com.ua/www/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/bessonov/.system/tmp) in Unknown on line 0